PMI-MINE yazılım geliştirme çalışması, nihai çalışma ortamı olan web ortamında çalışabilecek, düşük maliyetli, açık kaynak kodlu, yaygın olarak kullanılan güvenilir teknolojiler kullanılarak yapılmıştır..

PMI-MINE  “işlenmiş” sektörel/kurumsal veriler kullanacağı için veri miktarı “Big-Data” ihtiyacından az olacak; en fazla entegre olunan  diğer veri kaynaklarında süzülmüş bilgi aktaracaktır.  Bu sebeple prototip ve geliştirme çalışmaları aşamasında MySQL veri tabanı teknolojisi yeterli olabilecektir.  Veri tabanı ihtiyaçlarının netleşmesi ve daha büyük veri tabanına geçilmesi gerektiği takdirde Oracle tarafından desteklenen Lisanslı MySQL Kurumsal versiyonuna yada Oracle veri tabanlarına kolaylıkla geçiş yapılabilir.
  • PHP ve MySQL teknolojileri için lisans gerekmemektedir; lisans maliyeti yoktur.
  • PHP ve MySQL teknolojileri WAMP/LAMP ile Linux ve Windows ortamlarında çalışabilmektedir.
  • Linux ortamları için İşletim Sistemi Lisans Maliyeti yokken Windows ortamlarında İşletim Sistemi Lisans maliyeti vardır.

Bu sebeplerle, PMI-MINE yazılım geliştirme çalışması PHP web yazılım dili ve MySQL Veri tabanı üzerinde yapılmaktadır.  

 

PMI-MINE  yazılım çalışmasında kullanılacak PHP geliştirme ortamına uyumlu; kapsamında ihtiyaç durumunda kullanılabilecek veya geçiş yapılabilecek farklı veri tabanı sistemleri aşağıdadır:

 

PMI-MINE  yazılım çalışmasında oluşturulabilecek çeşitli  grafik analizler aşağıdaki analiz modellerini kullanabilir.